TÜRKSOY İLE MALATYA TURGUT ÖZAL ÜNİVERSİTESİ İŞBİRLİĞİ YAPTI Malatya Turgut Özal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aysun Bay Karabulut Uluslararası Türk Kültürü Teşkilatı TÜRKSOY’A ziyaret gerçekleştirdi

TÜRKSOY Genel Merkezi’nde Ankara’da yapılan toplantıda Genel Sekreter yardımcısı Doç. Dr. Bilal Çakıcı kabulde yapmış olduğu konuşmasında “TÜRKSOY Genel Merkezi’ne yapmış olduğunuz ziyaret için çok teşekkür ederim” dedi. TÜRKSOY Genel Sekreter yardımcısı Doç. Dr. Bilal Çakıcı toplantıda TÜRKSOY kuruluşunun yapmış olduğu uluslararası çalışmalar ve faaliyetler hakkında heyete bilgiler verdi. Bilal Çakıcı ” TÜRKSOY kuruluşu olarak Malatya Turgut Özal Üniversitesi’yle birlikte Kültür ve sanat etkinlikleri yapmak üzere geniş kapsamlı işbirliğine hazırız.” dedi.

Malatya Turgut Özal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aysun Bay Karabulut TÜRKSOY Genel Merkezinde yapmış olduğu konuşmasında” TÜRKSOY, Türk devletlerinin en büyük küresel gücü ve organizasyonudur.” dedi. Rektör Aysun Bay Karabulut “TÜRKSOY’un misyonu ve vizyonuna büyük saygı duyuyoruz. Malatya Turgut Özal Üniversitesi olarak TÜRKSOY kuruluşuyla Malatya’da Üniversitemiz ev sahipliğinde Türk devletleri arasında kültür ve sanat faaliyetlerine katkı sağlamak amacıyla işbirliği yapmaya ve birlikte hareket etmeye hazırız. ” dedi

TÜRKSOY Genel Merkezinde yapılan toplantıda Türkiye’nin en büyük uluslararası ekonomik sivil toplum kuruluşlarından birisi olma özelliğine sahip Türkiye ile Dünya devletleri arasında ekonomik ticari ilişkiler kuran Sanayiciler İş Kadınları ve İş Adamları Konfederasyonu SANKON Genel Başkanı Ferudun Cevahiroğlu da katılım sağladı. SANKON kuruluşu TÜRKSOY’un Türkiye’de ki stratejik ortaklık ve işbirliği yaptığı kuruluşlar arasında yer almaktadır.

TÜRKSOY Genel Merkezi’nde SANKON kuruluşunun girişimleriyle yapılan toplantıda Malatya Turgut Özal Üniversitesi ve Uluslararası Türk Kültürü Teşkilatı TÜRKSOY ile kültür ve sanat etkinlikleri kapsamında işbirliği yapılması kararı alındı.

TÜRKSOY Genel Sekreteri Büyükelçi Ekselansları Düsen Kaseionov beyefendilerin şehir dışında olması nedeniyle heyeti Büyükelçi adına Genel Sekreter yardımcısı Doç. Dr. Bilal Çakıcı kabul etti.