Rektör Karabulut, Malatya’da Tarımsal Faaliyetler & Kayısı Ticaretinde Son Gelismeler ” Konulu E-Çalıştay’a Katıldı.

Malatya Turgut Özal Üniversitesi (MTÜ) tarafından, Ziraat Fakültesi Öğretim Üyelerinin online olarak düzenlediği  “Malatya’da Tarımsal Faaliyetler & Kayısı Ticaretinde Son Gelismeler ” Konulu E-Çalıştay’a Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Fatih Metin de katılacak.

Malatya Turgut Özal Üniversitesi tarafından düzenlenen ve üniversitenin Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi  (MTÜ-UZEM) sistemi üzerinden yapılacak olan “Covıd-19 Salgın Sürecinde Malatya’da Kuru Kayısı ve Tarım Sektörü” konulu E-Panel 15 Aralık 2020 Salı günü saat   Saat 14:00’de başlayacak. E-Çalıştay aynı zamanda üniversitenin kurumsal Youtube sayfasında  (https://www.youtube.com/channel/UC1vdFuS3OMIn5jwOIUyAdKQ) ve Instagram sayfasında (@malatyaturgutozaledu) canlı olarak kamuoyu ile paylaşılacak.

-MTÜ’den Kayısı’ya Dair Bir Program Daha

Malatya Turgut Özal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aysun Bay Karabulut, “Malatya Turgut Özal Üniversitesi Covid_19 salgını sürecinde eğitim ve akademik faaliyetleri ile topluma karşı sorumluluklarını kesintiye uğratmamıştır. Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi’mizin  (MTÜ-UZEM) üzerinden uzaktan eğitim faaliyetlerinin yanında, Covid_19 sürecinde çalıştay, konferans ve panellerde gerçekleştirerek akademik çalışmalarımız devam etmiştir. Bu kez  üniversitemizin MTÜ-UZEM sistemi üzerinden E-Çalıştay yaparak Malatya’da Tarımsal Faaliyetler & Kayısı Ticaretinde Son Gelismeleri, konunun tarafları ile masaya yatıracağız. Hem sanayici, hem tüccar, hem çiftçi ve üretici, hem resmi kurum yöneticileri ve hemde konun akademik boyutları tartışılacaktır. Sonuç raporu ilgili kurumlara gönderilecektir.

Bu süreçte  online toplantılar  ile kayısı üreticilerinin sorunları ve çözüm önerilerini kamuoyu önünde tartışan Ziraat Fakültemizin değerli öğretim üyeleri ve Kayısı ve Kayısı Ürünleri Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezimizi tebrik ediyorum. Bu çalışmalarımız her zaman devam edecektir.” dedi.